USG zwierząt – weterynarz w Warszawie

_

Szukasz weterynarza, który wykonuje USG w Warszawie? Zapraszamy do wizyty! W naszym gabinecie weterynaryjnym w Warszawie na osiedlu Falenica badania USG zwierząt (psów, kotów…) wykonujemy zarówno ad hoc/na cito, jeśli wymaga tego sytuacja pacjenta, jak i w oparciu o skierowanie/zalecenie lekarza prowadzącego – po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty u lekarza weterynarii specjalizującego się w diagnostyce obrazowej zwierząt.

Badanie USG pod okiem profesjonalnego weterynarza – Falenica, Warszawa

Do badań wykorzystujemy nowoczesny sprzęt: mobilny, multidyscyplinarny cyfrowy ultrasonograf: USG Sonoscape E2 oraz USG Versana Active. Pozwala nam to na szybką i dokładną diagnozę różnych schorzeń, od problemów z układem pokarmowym, przez choroby wewnętrzne, aż po ciąże. Badanie USG w naszym gabinecie weterynaryjnym .jest bezbolesne, nieinwazyjne i można je przeprowadzić bez potrzeby stosowania znieczulenia, co czyni je bezpiecznym zarówno dla małych, jak i dużych pacjentów. Nasi doświadczeni weterynarze zawsze podchodzą do każdego zwierzaka z troską, zapewniając spokojną atmosferę podczas badania. Zapraszamy do umówienia wizyty, aby zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie Waszych czworonożnych przyjaciół.

W naszym gabinecie weterynaryjnym w Warszawie Falenicy badania USG psów i kotów wykonuje:

 • lek. wet. Magdalena Grędowska,
 • lek. wet. Katarzyna Żondełek,
 • lek. wet. (Okulista) Łukasz Szczepański,
 • lek. wet. (Kardiolog) Karolina Kruk-Szczepańska.

Więcej o naszym Zespole – czytaj tutaj.

usg dla zwierząt w warszawie

USG w gabinecie ZWIERZAK – zakres diagnostyki i przygotowania zwierzęcia do badania

W ramach diagnostyki obrazowej w naszym wawerskim gabinecie weterynaryjnym wykonujemy m.in.:

 • USG jamy brzusznej psa, kota,
 • USG pęcherza moczowego, układu moczowo-płciowego psa, kota,
 • USG układu pokarmowego psa, kota,
 • USG tarczycy psa, kota,
 • USG gałki ocznej i oczodołu psa, kota (wykonywane przez weterynarza okulistę),
 • USG serca, echo serca (wykonywane przez weterynarza kardiologa).

Jak przygotować psa lub kota do badania USG u naszego weterynarza w Warszawie w Falenicy? W przypadku zaplanowanej wizyty konieczne jest, żeby zwierzak w gabinecie pojawił się:

 • na czczo (zwierzak nie powinien nic jeść przez ok. 12 godzin poprzedzających badanie) – treści pokarmowe i gazy wydzielające się w trakcie trawienia mogą przeszkadzać w diagnostyce [zwierzęta w czasie głodówki mogą pić wodę],
 • z wypełnionym pęcherzem (pies nie powinien oddawać moczu przez ok. 2 godziny przed badaniem, kot przez 3 godziny) [brak moczu w pęcherzu psa/kota może uniemożliwić prawidłową ocenę tego narządu].

Nasza weterynaryjna klinika na terenie Falenicy w Warszawie to miejsce, gdzie specjaliści z zakresu medycyny zwierząt oferują pełen zakres usług opieki zdrowotnej dla Twojego zwierzęcia. Specjalizujemy się w diagnostyce obrazowej, a przede wszystkim w badaniach ultrasonograficznych zwierząt. Postaw na profesjonalizm oraz dokładną diagnozę i zapisz swojego pupila na badanie USG u weterynarza z naszej kliniki w Warszawie.