Nasza rada nadzorcza
Tramp i Mruczek nieustanie przypominają nam, w jakim celu staliśmy się lekarzami weterynarii.
Trampek
Tramp (prezes rady nadzorczej) w naszym gabinecie od 2009 roku, to prawdziwy przykład realizacji „American Dream” – psie uosobienie kariery od pucybuta do milionera. Został znaleziony wygłodniały, niemalże umierający na brzegu Pilicy, nieopodal jej ujścia do Wisły. Gdy dotarł do naszego gabinetu bał się wszystkiego, każdy najmniejszy hałas przysparzał mu gęsiej skórki, dzwony bijące w Kościele sąsiadującym z naszym gabinetem, sprawiały, że szukał schronienia w najciemniejszym kacie swojej budy. A teraz …, teraz Tramp to zupełnie inny zwierzak, odgłos kościelnych dzwonów nie robi na nim żadnego wrażenia, z wielkim oddaniem piastuje najwyższe nadzorcze funkcje w naszym gabinecie, ze wszystkich sil obszczekuje przechodniów idących chodnikiem wzdłuż płotu otaczającego gabinet, a co dla niego najważniejsze, ma rodzinę, która go kocha i dba o to, by jego miska nigdy nie była pusta.
Mruczek
Mruczek (wiceprezes rady nadzorczej [w stanie spoczynku]) w naszym gabinecie od 2012, kocia edycja realizacji „American Dream”. Trafił do naszego gabinetu jako ledwo chodzący atlas niemalże wszystkich chorób kocich: poczynając od świerzbu, przez ogólnego wycieńczenie i biegunkę po zapalenię płuc. Dzięki naszemu zaangażowaniu i wytrwałości, powoli zaczął odzyskiwać siły. Dziś jest na tyle pewny siebie, że bez mrugnięcia okiem jest w stanie nadzorować leczenie największych psów, wygrzewając się w słońcu na parapecie tuż ponad stołem zabiegowym.
lek. wet. Magda Neska
Internista weterynarz, Dermatolog weterynarz
Magda Neska (szefowa): już będąc małą dziewczynką nie mogła się powstrzymać od niesienia pomocy zwierzakom wszelkiej maści: np. karmiła mlekiem zajęcze sieroty, przygarniała koty i psiaki. Wszystkie zwierzaki mogły liczyć na podanie pomocnej dziewczęcej rączki (albo wrzucenie smakowitego kąska do miski). W latach 1996-2002 studiowała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW. W trakcie studiów zdobywała praktyczne doświadczenia w warszawskich lecznicach całodobowych. Po studiach leczyła zwierzaki na terenie Wawra i okolic. W roku 2008 podjęła decyzje o założeniu Gabinetu Weterynaryjnego ZWIERZAK w Falenicy. Z biegiem czasu nasz gabinet stawał się coraz bardziej rozpoznawalny nie tylko na terenie Falenicy, ale także w okolicznych Wawerskich osiedlach (Aleksandrów, Błota, Miedzeszyn, Radość, Międzylesie, Anin, Sadul, Zerzeń, Wawer) i sąsiednich miejscowościach (Michalin, Józefów, Świder, Otwock, Wiązowna) i zyskiwał uznanie coraz większej liczby klientów i pacjentów. Aby móc jak najlepiej pomagać zwierzakom stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach (ze specjalnym uwzględnieniem DERMATOLOGII, szczególnie bliskiej sercu doktor Magdy). Po pracy poświęca swój czas rodzinie, Trampkowi i Mruczkowi (o których względy należy nieustanie zabiegać, biorąc pod uwagę fakt, iż są to członkowie Rady Nadzorczej naszego gabinetu) oraz z upodobaniem udaje się w podróże małe i duże.
lek. wet. Karolina Przydatek
Internista weterynarz, Chirurg weterynarz, Stomatolog weterynarz
Karolina Przydatek (viceszefowa): w 2011 ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności praktyczne zdobywała w wielu lecznicach (już w trakcie studiów, wtedy też zakochała się w swoim zawodzie). Rozszerzając swoją wiedzę, trafiła pod skrzydła prof. Marka Galantego, który skutecznie „zaraził” doktor Karolinę zamiłowaniem do chirurgii. Od tego czasu chirurgia stała się głównym obszarem zainteresowań zawodowych.
lek. wet. Karolina Paradowska-Paska
Internista weterynarz
Karolina Paradowska-Paska: ukończyła Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie w 2011 roku. Odbyła liczne praktyki w kraju i za granicą m.in. w Katedrze Rozrodu Małych Zwierząt w Giessen (Niemcy). Czynnie interesuje się interną, dermatologia małych zwierząt (psy, koty), nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach. W 2021 ukończyła Podyplomowe studia Na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie uzyskując tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów. Od dzieciństwa towarzyszyły jej liczne zwierzęta: psy, koty, zwierzęta futerkowe. Prywatnie właścicielka psa o imieniu Aksel).
lek. wet. Katarzyna Żondełek
Internista weterynarz, USG
Katarzyna Żondełek: ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na UP w Lublinie w 2019 roku. Podczas studiów odbyła liczna praktyki w kilku lubelskich lecznicach oraz w klinikach uniwersyteckich w Pizie i Neapolu. Uczestniczyła w wielu szkoleniach i konferencjach w Polsce i zagranicą m.in. w kursie hematologii i cytologii organizowanym przez European School of Advanced Veterinary Studies. W gabinecie szczególnym zainteresowaniem darzy radiologię.
Prywatnie właścicielka kotki o imieniu Deliria. Miłośniczka kina i wszystkiego co włoskie.
Katarzyna Broniszewska
Technik weterynarii
Katarzyna Broniszewska: początkowo ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej jednak miłość do zwierząt wzięła górę i w 2015 r została dyplomowanym technikiem weterynarii. W gabinecie weterynaryjnym „ZWIERZAK” w Warszawie Falenicy pracuje od 2018 roku. W 2019 ukończyła kurs z zakresu Ratownictwa Weterynaryjnego.
Prywatnie właścicielka dwóch kotów i królika.
Justyna Grzębkowska
Technik weterynarii
Justyna Grzębkowska: z weterynarią związana od 2014 roku. Od zawsze zakochana w zwierzętach, czy to domowych, czy dzikich. W wawerskim gabinecie weterynaryjnym „ZWIERZAK” wspiera lekarzy podczas przyjmowania pacjentów, asystuje podczas zabiegów chirurgicznych psów i kotów oraz opiekuje się zwierzętami przebywającymi w naszym szpitalu weterynaryjnym w Warszawie Falenicy.
Prywatnie szczęśliwa posiadaczka: 4 psów (1 kundelka Dunaja, którego nie raz możecie spotkać w gabinecie i 3 owczarków środkowoazjatyckich Dizla, Diki i Doksy), królika Iwi, sporego grona drobiu, jak i ptactwa ozdobnego. Hobbystycznie zajmuje się fotografią dzikich zwierząt w szczególności łosiów. Uwielbia długie wędrówki w każdych okolicznościach przyrody: łąki, lasy i góry.
lek. wet. Karolina Kruk-Szczepańska
Kardiolog weterynarz, Echo serca
Karolina Kruk-Szczepańska: członek ESVC (European Society of Veterinary Cardiology). Ukończyła kursy z zakresu kardiologii i ultrasonografii w ramach European School for Advanced Veterinary Studies w Portugalii, Luksemburgu, Polsce i we Włoszech. Autorka artykułów z zakresu kardiologii w czasopismach weterynaryjnych. Swoje pierwsze kardiologiczne kroki stawiała pod okiem wybitnych specjalistów lek. wet. Rafała Niziołka i Katarzyny Kraszewskiej. Od czasu ukończenia studiów (SGGW w Warszawie w 2016 r.) nieustannie podwyższa swoje kwalifikacje z zakresu kardiologii i ultrasonografii biorąc udział w licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Prywatnie właścicielka psa Ziemniaka i kotki Ryszardy.
lek. wet. Łukasz Szczepański
Okulista weterynarz, USG gałki ocznej psa, kota
Łukasz Szczepański: absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (2014). Uczestnik szkolenia specjalizacyjnego ESAVS z okulistyki weterynaryjnej I stopnia w Portugalia w 2015 roku i II stopnia we Francji w 2016 roku.
Szczególne zainteresowaniem darzy chirurgię plastyczną okolicy oka oraz mikrochirurgię oka.
Stawia szczególny nacisk na holistyczne podejście do pacjenta.
Fan muzyki bluesowej i wędkarstwa.
lek. wet. Magdalena Grędowska
Nefrolog weterynarz, Urolog weterynar, USG psa, kota
Magdalena Grędowska: absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który ukończyła w 2016 roku z wyróżnieniem. Przez ostatnie kilka lat pracowała pod okiem uznanej i cenionej pionierki w dziedzinie nefrologii i urologii weterynaryjnej w jednej z warszawskich przychodni weterynaryjnych.
W gabinecie weterynaryjnym „ZWIERZAK” w Warszawie Falenicy wykonuje badania: USG jamy brzusznej psów i kotów (USG układu moczowo-płciowego [np. pęcherza moczowego] psa, kota, USG układu pokarmowego psa, kota, USG tarczycy psa, kota),
oraz konsultuje przypadki nefrologiczne i urologiczne psów/ kotów.
Prywatnie miłośnicza aktywnego podróżowania, muzyki klasycznej i portugalskiego wina.
Julia Bardini
Zoofizjoterapeuta
Julia Bardini: posiada uprawnienia zawodowe zoofizjoterapeuty, zajmuje się również żywieniem. Jej przygoda z fizjoterapią psów zaczęła się lata temu, kiedy jeszcze na studiach rozpoczęła konstrukcje sprzętu rehabilitacyjnego dla psów. Fascynuje się behawioryzmem zwierząt i stara się nieustanie rozwijać na tym polu – aktywnie śledzi życie naukowe w zakresie ogólnie pojętej rehabilitacji psów, bierze udział w konferencjach i szkoleniach, aby być w stanie zapewnić swoim czworonożnym pacjentom opiekę na najwyższym poziomie.